HANGİ HASTALIKLARDA ANABOLİK STEROİDLERLE KULLANILMAMALIDIR?

Vücudumuzdaki bezlere etki eden maddelere steroid denir.  Steroidler hormonları serbest bırakmak için bezleri uyarır.  Bu da vücutta olmayan ya da düzgün çalışmayan mekanizmaların doğru çalışmasını sağlar.  Bezler üzerinde düzgün etki gösteren steroidleri almak çok önemlidir.  Steroidler hormonların salgılanmasını değiştirdiği için kullanımları bazı hastalarda olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir.  Eğer öyleyse, steroidler hangi durumlarda kullanılmamalıdır?

 HASTALIKLAR İÇİN NELER KULLANILMAMALIDIR?

 Steroidler bezlerini etkilediğinden hormonal dengesizlikleri olan kişiler bu ürünleri kullanmamalıdır.  Düzensiz hormon salgısı olan kişilerde birden fazla hastalık olabilir.  Bu, ürünün sağlıklı işlevini etkiler.  Dolayısıyla bu tür kişiler bu ürünü kullanamazlar.  İlaç, kronik hastalar için karaciğer ve bez hastalıkları olan hastalarda kontrendikedir.

 YANLIŞ BİLİNEN NEDİR?

 Popülasyonda en iyi bilinen hatalardan biri steroidle ilişkili bozukluklardır.  Steroid kullanmadan önce tıbbi geçmişiniz olup olmadığını öğrenin.  Çoğu insan düşünmeden hareket eder.
 Steroid almaması gereken kişiler rahatsızlıklarıyla tepki verdiğinde ve istenmeyen sonuçlar ortaya çıkıyor.  Lütfen buraya not edin.
 İstenmeyen sonuç alınan steroid değil, kişinin rahatsızlığına neden olan şeydir.  Doğru kullanıldığında steroidlerin vücut üzerinde hiçbir yan etkisi yoktur.  Ayrıca bileşiminde doğal olan ürünler vücuda zarar veremez.

 NE YAPALIM?

 Herhangi bir rahatsızlığımız varsa, ilk adım steroid almadan önce bunun hakkında konuşmaktır.  Alacağımız ürünün hastalığımızla ilgili bir sorunu olup olmadığını bu şekilde anlayabiliriz.  Semptomları tanıyarak ve uygun steroid alarak olumsuz durum önlenebilir.

 FİRMAYA BİLDİRİM YAPMAM GEREKİYOR MU?

 Bir ürünü satın almadan önce, bir doktor sorunları kontrol edebilir.  Hangi hastalıklara sahip olduğumuzu bilmek de bize ek faydalar sağlar.
 Rahatsızlığımızı firma yetkililerinin bilmesi çok önemlidir.  Bu bilgilere göre ürün kullanılsa da kullanılmasa da ücret iadesi yapılacaktır.  Ayrıca hastalığımıza uygun steroid kullanımının sağlanması olumsuz durumların önüne geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir