En Zararsız Steroid Kürü Nedir?

En Zararsız Steroid Kürü Nedir

Yirmi birinci Yüzyılın yeni trendi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen fitness ve vücut geliştirme sosyal medyada çok büyük bir kitleye sahip olmaya başlamıştır. İnsanlar durağan hayatlarından sıkılmakta ve kendi bedenlerine yatırım yapma eğilimde olmaya başlamıştır. Durağan ve monoton bir tempoda çalışmakta olan kişilerin günden güne kilo aldığı ve fiziksel görüntülerinin gözle görülür bir biçimde bozulması insanları spor yapmaya ve yediklerine dikkat etmeye teşvik etmektedir.

Sağlıklı bir vücut kazanmanın yanı sıra kişiye ciddi bir özgüven de veren estetik vücut yapısı psikolojinizi düzeltirken sizlerin mutluluk hormonlarını da tavan yaptıracaktır. Bu şekilde anlatıldığında insanda ciddi bir hevese sebep olan spor yapma arzusu, maalesef ki anlatıldığı kadar kolay değil. Uzun ve meşakkatli bir yolculuk olan fitness için, öncelikle kendinizden emin olmalı ve belirlediğiniz hedefe ulaşmak İçin elinizden geleni herşeyi yapacağınıza dair kendinize söz vermelisiniz.

Gerekli ön psikolojik ve ruhsal hazırlığı yaptıktan sonra, havlunuzu da alıp zaman kaybetmeden spor salonuna gitmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Serüveniniz bu şekilde başlayacaktır. Uzun ve yorucu tempolarla spor yapmanın ardından, herkes gibi sizler de biran önce sonuç görmek isteyeceksiniz. Ama bu güzel sonucu sadece spor yaparak elde edemeyeceğinizi de bilmeniz gerekmektedir. Peki neye ihtiyacınız var ? Şimdi bu yazımızda sizlerin hedeflerine giden yolda olmazsa olmazınız, kilit taşı görevinde olan takviye ürünlerden bahsedeceğiz.

Protein tozu, bcaa , creatin ve steroidler sağlam ve estetik bir vücut inşaa etmek için ihtiyaç duyduğunuz temel ürünler. Bunların arasında diğerlerine göre açık ara önde olan ürün tabi ki steroiddir. Gelelim Steroid nedir? Ne işe yarar ? Nasıl kullanmalıyız ? Bu ve bunun gibi birçok soruya cevap bulacağınız yazımıza başlayalım. Steroid insanlara güç ve kas hacmi kazandıran testesteron hormonunun sentetik olarak takviye edilmesini sağlayan yapay bir üründür.Steroidin birçok avantajı bulunmaktadır. Hacim kazanma sürecinizi hızlandırmak ve istediğiniz estetik vücuda sahip olabilmeniz için en temel ihtiyacınız steroiddir. Steroidlerin testesteron hormonu seviyesini artırarak güç ve kas kazanımı sağladığını zaten söylemiştik.

Elbette bu sorunun yanıtını doğada aramak en az zararı almayı sağlayacak ve bizleri istenmeyen kimyasal yan etkilerden koruyacaktır. Hepimizin küçükken izlediği çizgi film karakteri olan Temel Reis’in ıspanak yiyerek güçlenmesi elbette ki tesadüf değildir. Ispanak içinde bulundurduğu ecdysterone ve dihidroepiandrosteron steroid ile vücudumuzda protein sentezini destekler ve protein katabolizmasını düşürür. Buna ek olarak kinoa, yaban yulafı ve kereviz de aynı şekilde doğal steroid kaynaklarıdır. Bu saydıklarımız ile yapılacak olan bütün kürler herhangi bir yan etki ve zarara sebep vermemektedir.

Steriode Ne Zaman Başlanmalı?

Steroid düzensiz ve plansız kullanabileceğiniz bir ürün değildir. Öncelikle spor yapmaya başlamalısınız. Ve vücudunuzun kondisyon kazanma sürecini beklemeniz gerekmektedir. Sağlıklı bir takviye sürecine başlayabilmeniz için bütün bu kurallara uymak zorundasınız. Vücudunuzun hormonal düzenini bozmamak  ve karaciğerinizi yormamak adına, söylediğimiz kısımlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bir diğer önemli hususa da değinmek istiyoruz. Steroid kullanımını belli bir periyotta yapmanız gerekmektedir.

Mesela 3 hafta kullanıp 2 hafta ara vermeniz vücudunuzun hormonal dengesi için daha sağlıklı olacaktır. Unutmamalısınız ki her şeyin  azı karar çoğu zarar olmaktadır. Son yılların popüler ürünü olan steroidler spor yapan bireylerin amaçlarına ulaşmasında ciddi manada yardımcı olmaktadır. Sizler de gelişiminizi hat safhaya çıkarmak istiyorsanız steroid kürlerini ve düzenli spor yapmayı şiddetle tavsiye ediyoruz. Natural bir şekilde spor yapmanın sınırları olduğunu ve hayallerinize koşma yolunda size yolun sonuna kadarsa eşlik edemeyeceğini bilmeniz gerekmektedir. Az zamanda çok iş yapmak steroidler ile mümkün hale gelmiştir. Sizler de geç kalmadan deneyin ve emeğinizin karşılığını gözle görülür bir şekilde alın.

Steroid İştah Açar mı?

Steroidin asıl hedefi iştah açmaktan ziyade kaslardaki protein sentezini artırmak ve hızlandırmaktır. Ama kullanım süresi ve kullanım şekline göre iştah açıcı etkisi de olmaktadır. Ancak bilinmesi gereken bir durum var. Spor yapan her bireyin zaten o spor temposundan ötürü iştahı açılmakta ve kilo almaya başlamaktadır. Tabi herhangi bir diyet veya kür uygulamıyor iseniz. Unutmamalısınız ki şu hayatta yapabileceğiniz en büyük yatırım kendi bedeninize yaptığınız yatırımdır. Çünkü bedeniniz yaşam kalitenizi de yükseltmektedir.

Bu şekilde devam ederek kilo almak, kilo vermek, estetik bir vücuda sahip olmak ve sağlıklı olmak tamamen sizlerin ellerinde olan bir şey. İhtiyaç duyduğunuz kadar sentetik takviyeler almaya dikkat etmelisiniz. Her şey kararında makuldür ve verimlidir. Kısa sürede çok iş yapabilmek her alanda mümkün değildir. Sınırları zorlamanız gerekiyor elbette lakin sağlık sınırlarını değil. Herkese sağlıklı ve sporlu günler dileriz.