Eczaneden Alınabilecek Steroidler

Eczaneden Alınabilecek Steroidler

Hayatın koşturmacası ve günlük rutinlerimizin artık monotonlaşmaya başlaması bizleri psikolojik olarak yıpratmaktadır. Akabinde dışarıda tüketilen fastfood besinler ile hem sağlığımız hem de görünüşümüz zarar görmektedir. Bu durumda pratik bir çözüm arayışına girdiğimiz de şüphesiz hepimizin karşısına spor salonları çıkıyor. Spor yapmak az önce bahsettiğimiz tüm olumsuzlukların çözümü, ruhumuzun ve bedenimizin ihtiyaç duyduğu çözüm halini alıyor.

Spor yaparak zindelik ve sağlık kazanırken aynı zamanda vücudumuzu geliştirerek hem kondisyon kazanıyor hem de estetik bir görünüşe kavuşacak öz güvenimizi artırıyoruz. Bizlere bu kadar çok fayda sağlayan sporu hakkıyla yapabilmek büyük önem arz etmektedir. Sporun bize kattıkları eşsiz olabilir ama bu karşılıksız bir hizmet değildir maalesef ki. Sıkı bir çalışma, düzenli bir uyku, temiz bir beslenme ve disiplin en gerekli yapı taşlarıdır. Ama sadece bunlar yetmemekle beraber bu işi profesyonel bir biçimde yapmak ya da yapmamak fark etmeksizin takviye ürünlere ihtiyaç duyacaksınız.

Peki nedir bu takviye ürünler ? Bu ürünlere nereden ve nasıl ulaşabiliriz? Güvenilir olup olmadıklarını nasıl anlarız ? Bu ve bunun gibi birçok soruya cevap bulabileceğiniz yazımız da her soruya değinmeye çalışacağız. Öncelikle ihtiyaç duyduğunuz temel takviye ürünleri ; protein tozu, bcaa, vitaminler ve minareller, creatin ve en önemlisi steroid. Bunların arasında en hassas ve etkili olan steroiddir.

Steroidler testesteron hormonu takviyesi sağlayarak kas patlamasına ve hacim kazanılmasında çok büyük katlı sağlayan sentetik hormon takviyeleridir. Bu steroidlere ulaşmak çok kolay gibi görünse de piyasa da çok fazla yan sanayi sağlıksız ürün bulunmaktadır. Bu yüzden steroid almayı düşünüyorsanız önceliğiniz lisanlı ve alanında tanınmış marka ve siteler olmalı. Bunların yanın sıra bir diğer seçenek ise eczaneler. Eczaneler de de bu ürünlere ulaşabilirsiniz. Peki eczane de hangi steroidler vardır ? Rimobolan, sustanon ve anapolon gibi steroid ilaçlarımı eczanelerden temin edebilirsiniz.

Türkiye’de Steroid Satışı Yasak mı?

Steroidin bilinçsiz ve gelişigüzel kullanılması tehlikeli bir durum arz etmektedir. Bu yüzden böyle bir takviye alacak olan sporcuların kullanım öncesinde gerekli ön araştırma ve hazırlıkları yapmaları gerekmektedir. Peki nedir bu hazırlık ve ön araştırmalar? Öncelikle kendinizi steroid kullanımına hazırlamalısınız. Bunun için en az 2 ay spor geçmişiniz olmalı ve belli bir kondisyon sahibi olmanız gerekmektedir. Tabi ki steroid kullanmaya başladıktan sonra antrenman sayınızı ve zorluğunu da artırmanız gerekmektedir.

Bir diğer önemli husus ön araştırma. Kullanacağınızın ürünü araştırmalı, doktorunuza gidip kullanmanız durumunda bir sakınca olup olmadığını sormalısınız. Tüm bu bahsi geçenlere dikkat ettiğiniz sürece herhangi bir sorun yaşanmadan gönül rahatlığıyla steroid kullanabilirsiniz. Steroidlerin Türkiye de yasak olup olmadığı akıllara sıkça gelen sorulardandır. Steroid kullanmak yasak değildir. Hatta bazı hastalıkların tedavisinde kullanılan çeşitleri bile mevcuttur. Lakin profesyonel yarışmalar da, spor mülakatlarında steroid kullanımı ekstra güç kazanımı sağladığı İçin yasaklanmıştır.

Bu durumlar haricinde herhangi bir yasal kısıtlama bulunmamakla beraber eczanelerden bile steroid etkili ilaç ve takviyelere ulaşabilirsiniz. Yalnız unutmamamız gereken bir konu var. Sağlığımız İçin spor yaparken sağlığımızdan olmamak İçin çok dikkatli olmamız gerekmektedir.

Steroid İğnesi Nerede Yapılır?

Steroidin temel faydalarından ve olası risklerinden bahsettik. Olası riskler bilinçsiz kullanım ile ortaya çıkmaktadır. Bunun altını bir daha çizmekte fayda var. Steroidler kapsül şeklinde kullanılanlarının yanı sıra vücuda enjekte edilenleri de mevcuttur. Bunların kullanımı İçin sağlık kuruluşlarına gitmenizi öneriyoruz.

Hem stabile bir ortam hem de doğru bir teknik de uygulanması İçin alanında uzman bir kişi tarafından yapılması önem arz etmektedir. Bunu kendi başınıza uygulamaya çalışmamanız sizlerin sağlığı açısından çok daha iyi olacaktır. Ayrıca steroid iğnelerin de kullanacak olan doza dikkat edilmeli ve tam ihtiyaca yönelik bir kullanım sağlanmalıdır.