Steroid Nedir?

Steroid Nedir

Steroid insan vücudu tarafından üretilen bir hormonun adıdır ancak günümüzde sentetik olarak da üretilir. Anabolik steroidler erkeklik hormonu olan testosterona benzer ve bu hormonu taklit eder. Bu steroidler kas ve kemik sentezini arttırmakla görevlidir. Bazen belli hastalıkların tedavisinde kullanılan steroidler son zamanlarda kas kütlesini arttırmak için de kullanılmaktadır.  Özellikle vücut geliştirme amaçlı kullanılan steroidler de anabolik steroidlerdir.  Anabolik steroidler kemikleri ve kasları uyararak gelişimini hızlandırır. Genelde anabolik steroidleri 20 yaş ve üstü kişiler dikkatli ve gözetimli bir şekilde tüketmektedirler. Daha küçük yaşlarda ise kişinin büyüme ve gelişmesi devam ettiği için kullanımı tavsiye edilmemektedir.

Steroid kullanımına başlamadan önce belli bir süre spor geçmişinizin olması gerekmektedir. 6 ay ile 12 ay arasında değişebilen bu süreç oldukça önemlidir. Eğer kullanımına karar verdiyseniz de steroidlerin iki farklı türü vardır; enjeksiyon ve tablet steroidler. Enjeksiyon olan steroidler daha çok önerilmektedir çünkü direkt kana karışarak etkisini daha hızlı ve zararsız bir şekilde gösterir. Tablet olanlar ise sindirime uğrar ve karaciğere iletir karaciğerin steroidleri işleyip kana karıştırır. Bir diğer önemli konu ise steroidlerin farklı kullanım amaçları olmasıdır. Tabletler her gün belirli ve sabit bir oranda kullanılmalıdır. Enjeksiyonlar ise haftada 2 veya 3 gün kullanılmaktadır. Steroidler; kütle yapmak için veya yağ yakıp kütle korumak için kullanılabilir. Farklı amaçlar için farklı kombinasyonlar tercih edilmelidir.

Steroid Al

Steroid almak istiyorsanız öncelikle belli bir süre spor geçmişinizin olması gerekmektedir. Bu süreç 6 ile 12 ay arasında değişir. Daha sonrasında da hangi formda ve hangi amaçla steroid kullanacağınıza karar vermelisiniz. Tablet veya enjeksiyon olmak üzere iki farkı çeşitten birini seçebilirsiniz. Son olarak da kütleyi arttırmak mı yoksa yağ yakıp kütle korumak mı istediğini netleştirerek steroidler arasından seçim yapabilirsiniz. Belirli mağazalardan veya internet sitelerinden ürünlerin orijinal olmasına dikkat ederek steroid alarak kullanıma başlayabilirsiniz.

Steroid Nereden Bulabilirim?

Steroid nereden bulabilirim diye merak ediyorsanız kısa bir araştırma sayesinde kaliteli ve orijinal ürünler satan siteler bulabilirsiniz. Steroidler bazı sporcular tarafından performans ve kas kütlesi artırımını sağlamak amacıyla takviye olarak sporla birlikte kullanılan ürünlerdir. Pek çok farklı platformda enjeksiyon ve tablet form haliyle satılmaktadır. Alırken dikkatli olmak gereklidir çünkü original olmayan steroidler kişiye fayda değil zarar vermektedir. İnternet sitelerinden yapacağınız bir araştırma ile kaliteli ve iyi bir steroid bulabilirsiniz. Öncelikle sağlıklı beslenerek ve düzenli spor yaparak vücudunuzu geliştirebilirsiniz bunları yapmadan takviyelerden bir sonuç beklememelisiniz. Aynı zamanda bu tarz takviyeleri doğru ve kontrollü bir şekilde kullanmalısınız. Aşırı ve yanlış kullanım olumsuz sonuçlara yol açabilir.

Steroid Fiyatları Nedir?

Steroid fiyatları nedir ve fiyat formlara göre değişir mi sporcuların akla gelen bir diğer sorudur. İnternet satış sitelerinde enjeksiyon olarak ve tablet olarak farklı türlerde anabolik steroidler satılmaktadır. Fiyatları kullanım amacına göre ve formuna göre değişiklik gösterir. Düzenli spor yaparak takviye olan steroidler ile kas kütlenizi arttırabilirsiniz. Ancak steroidler her spora başlayan kişinin kullanımına uygun ürünler değildir. Kişi öncelikle belli bir yaşı tamamlamış olmalı ve halihazırda spor yapıyor olmalıdır. Sonrasında ise steroidlerin dengeli beslenme ve düzenli spor yanında ek olarak kullanmalıdır. Kullanım sırasında ise dikkatli kullanmak çok önemlidir. Yan etkisi bulunmayan ve oldukça az bulunan, orijinal steroidler tercih etmek çok önemlidir. Bu sebeple steroide başlamadan önce iyi bir araştırma yapılmalıdır.