Anabolik Steroid Fiyatları

Anabolik Steroid Fiyatları

Anabolik steroid fiyatları kullanılan steroid çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Çok fazla sayıda ve çeşitte steroid bulunmaktadır. Kişi kendi bedenine uygun olanı bulmak için gözlem yapmalı ve steroidi hangi amaçla kullanacağına karar vermelidir. İnternet sitelerinden ve çeşitli mağazalardan araştırma yaparak size ve bütçenize uygun olan steroidi temin edebilirsiniz. Steroidler yağ yakmak için, spor performansını arttırmak için ve kas kütlesi gelişimini daha hızlı ve kaliteli hale getirmek için kullanılabilmektedir.

Erkek vücudunda doğal olarak bulunan testosteron erkeklerdeki vücut gelişimini destekler ancak daha fazla ve yoğun bir kas görünümü için insanlar zamanla farklı ürünlere başvurmuşlardır. Ve anabolik steroid gibi sentetik ilaçlar kullanılmaya başlanmıştır. Anabolik sterodiler testosterona benzer ve aynı etkileri taklit eder. Yağ yakımın arttıran hormonların çalışmasını teşvik eder ve kas gelişimini destekler.

Anabolik Steroid Nasıl Kullanılır?

Anabolik steroid nasıl kullanılır kişilerin kullanmadan önce detaylıca araştırma yapması gereken bir konudur. Çünkü her üründe olduğu gibi bunda da yanlış kullanım kişiye faydadan çok zarar verebilir. İlk dikkat edilmesi gereken steroid seçimidir. Her kişinin bedeni farklı olduğu için kişinin kendine uygun şekilde seçmesi gerekir. İkinci önemli nokta ise kullanım sıklığıdır. Vücuda gereksiz fazla anabolik steroid almanın hiç bir faydası yoktur her zaman uygun dozaj kullanılmalıdır. Doz aşımı yapılması oldukça tehlikelidir. Bu sebeple kişiler etkilerini okumalı ve ona göre kullanıma başlamalıdır.

Bazı sporcular kür adı verilen karışımlar kullanmaktadır yine bu karışımlar dikkatlice ve kontrollü bir şekilde yapılmalıdır. Ve steroidler uzun süreli kullanıma uygun ürünler değillerdir. Kullanım süreleri 6 ile 10 hafta arasında değişir. Çünkü reseptörler steroidlerin bağlanması ile hızlıca doldurulur ve vücuttaki reseptörlere bu ilacın unutturulması gerekir. Sonrasında tekrardan kullanmak isterseniz devam edebilirsiniz. Bunun dışında steroidlerin 2 farklı formu bulunmaktadır. Enjeksiyon veya tablet şeklinde kullanabilirsiniz. Hapın emilimi ve kana karışması enjeksiyona göre daha fazla zaman aldığı için enjeksiyon kullanımı daha çok tercih edilmektedir.

Steroid Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Steroid kullanırken nelere dikkat edilmeli ve kişiler neleri steroidle birlikte kullanmaktan kaçınmalı da merak edilen sorulardan birisidir. Steroid kullanımıyla ilgili dikkat edilmesi gereken birkaç konu vardır. Öncelikle uygun kullanım sıklığı ve uygun steroid belirlenmeli ve kesinlikle bunlara uyularak kullanılmalıdır. Steroid kullanırken alkol kullanmak genellikle tavsiye edilmemektedir. Çünkü alkol ilaçlardan ve takviyelerden vücudun alacağı yararı azaltmaktadır. Aynı zamanda vücudun alkolün emilimi ve vücuttan uzaklaştırılması için ekstra efor sarf etmesi gerekir. Bu da vücudu ekstra yoracağı için önerilmemektedir.

Bir diğer konu ise steroidleri kullanırken kişinin vücudunu ve steroid etkilerini gözlemlemesidir. Her vücut farklıdır bu sebeple aynı ürünler aynı sıklıkla kullanılsa dahi kişiden kişiye etkileri farklılık gösterebilmektedir. Diğer bir önemli konu ise düzenli beslenme ve egzersize ek olarak steroid kullanılmalıdır.

Tek başına steroidler vücuda herhangi bir fayda sağlamaz. Steroidlerin amacı egzersiz ve düzenli beslenmeyle verilen kilo kaybını, kas kütlesi gelişimini destelemek daha hızlı ve kaliteli hale getirmektir. Steroid alacağınız zaman iyi ve güvenilir bir yerden temin etmek çok önemlidir. Orijinal olmayan ve kalitesiz olan ürünler sizin sağlığınızı olumsuz etkiler ve vücudunuza zarar verebilir. Hiç bir olumsuz etki göstermese dahi iyi ve kaliteli bir ürün kadar etki etmesini beklememelisiniz. Son olarak steroid kullanımını bir hafta 10 gün kesmeniz halinde vücuttaki kalıntıları tamamen yok olur ve doping testine girebilirsiniz. Vücudunuz tamamen steroidden temizlenmiş olacaktır.