Ostarin nedir?

MK 2866 veya Enbosarm olarak da adlandırılan Ostarine, bir sarm – Seçici Androjen Reseptör Modülatörüdür.  Bu, seçici olarak androjen reseptörlerimizi hedef aldığı anlamına gelir.
 Ostarin faydaları şunları içerir:
  •  kas kütlenizde artış
  •  Performans artar, yağ oranı düşer
  •  Vücuttaki hasarlı bölgelerin onarımı

 Ostarine nasıl çalışır?

 Tüm sarmlar çok benzer şekilde çalışır, ancak güçleri farklıdır.  Ostarine en hafif, en güvenli ve en çok araştırılan bandajlardan biridir, ancak en hafif olmasına rağmen harika sonuçlar verebilir.  Vücudumuzdaki androjen reseptörlerini seçici olarak hedeflemek için formüle edilmiştir.  Seçici olarak androjen reseptörlerini hedefler, yani prostat büyümesi veya ciddi saç dökülmesi gibi istenmeyen yan etkileri azaltır.
 Öte yandan, steroidler seçici değildir ve bu nedenle çok daha fazla yan etkiye neden olur ve sarm ve peptitlerden çok daha tehlikelidir.  Sarmların steroidlere benzer etkileri vardır, ancak çok daha masumdurlar ve yan etkileri çok azdır veya hiç yoktur.  Tabii ki steroidler Ostarine’e göre çok daha güçlüdür ancak YK11 gibi bazı sarmlar, steroid gruplarında miyostatini baskılayan bir ürün olmadığı ve peptitler de böyle olduğu için performans açısından steroidlerle kafa kafaya karşılaştırılabilir.

 Ostarine’in hikayesi?

 MK 2866 veya Enbosarm olarak da adlandırılan Ostarine, GTx şirketi tarafından geliştirildi.  Ostarine, 1997 yılında kas erimesi hastalıklarını ve osteoporozu tedavi etmek için geliştirildi ve 2007’de faz 2 klinik denemelerine girdi.
 2011 yılında, insanlar üzerinde birkaç Ostarine deneyi yapıldı.  Yaşlı erkeklere odaklanan çalışmalardan biri, Ostarine’in yağsız vücut kütlesinde önemli bir artışa neden olduğunu kanıtladı.
 2016’da Ostarine, akciğer kanseri olan kişilerde kas erimesi hastalığını tedavi etmek için Faz 3 klinik deneylerinde başarısız oldu.  Başarısız oldu çünkü akciğer kanseri olan insanlar Ostarine’i alamayacak kadar zayıftı.
 Ostarine şu anda geliştirilme aşamasındadır.  Umarım bir gün kas erimesi hastalıklarının tedavisi için birçok klinik deneyden başarılı bir şekilde geçer.

 Ostarine yasal mı?

 2020 itibariyle Ostarine, Avustralya hariç dünyanın her ülkesinde tamamen yasaldır.

 Rekabetçi sporlarda Ostarine’nin yeri

 Ostarine ve diğer Sarmların rekabetçi sporlarda yasak olduğunu bilmek güzel.  Ostarine, Olimpiyat Oyunları dahil olmak üzere hemen hemen tüm spor kurumları ve aşağıdakiler gibi büyük organizasyonlar tarafından kullanılmaktadır:
  •  USADA (ABD Dopingle Mücadele Ajansı)
  •  WADA (Dünya Dopingle Mücadele Ajansı)
  •  ASADA (Avustralya Spor Anti-Doping Kurumu)
 Profesyonel bir sporcuysanız, lütfen MK 2866 veya diğer silahları kullanmayın.
 MK 2866 bazen temel testlerde tanınabilir.  10 gün içinde test yapmadan kullanırsanız yakalanırsınız.  Ancak, 10 gün boyunca kullanmayı bırakırsanız, Ostarine için pozitif test yapamazsınız çünkü o zamana kadar vücut sisteminizden çıkmış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir