Orijinal Steroid Nasıl Anlaşılır?

Steroidin orijinalliğini anlamak, olası sağlık sorunlarını önlemek için çok önemlidir.
Steroidler, vücutta üretilen insan yapımı testosteron hormonunun kimyasal taklitleridir.  Sahte içerikler kullanıldığında kimyasal içeriklerin varlığı daha tehlikeli hale gelebilir.  Bu nedenle herhangi bir steroid kullanmadan önce alınacak steroidin orijinalliğinden emin olmak gerekir.  Tükettiğiniz steroidin yasal olup olmadığını öğrenmenin kesin bir yolu var.  Bu yol, steroidin satın alınacağı doğru platformu seçerek elde edilebilir.
Steroid satışı ülkemizde yasal değil.  Bu nedenle steroid alımı farklı şekillerde yapılmalıdır.  Bu yollardan en bilineni ve en çok kullanılanı internetten ürün satın almaktır.  İnternet üzerinden alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, ürünün satın alındığı platformda mutlaka ürün fotoğrafının yer alması veya ürün açıklamasında seri numarasının yer almasıdır.
Ürünün seri numarasını üreticinin sitesinden veya diğer alışveriş sitelerinden sorgulamak mümkündür.  Bu talep sonucunda elde edilen bilgilere göre ürünün orijinal olup olmadığına karar verilebilmektedir.

 Anabolik steroid seri numaraları çoğaltılabilir mi?

Bir anabolik steroid ürününün seri numarasının kopyalanması, internet üzerinden steroid satın alan birçok kişi için bir endişe kaynağıdır.
İnternet sitesi veya Instagram, Facebook gibi sosyal medya platformları üzerinden satın alınan anabolik steroidin orijinalliği, ürünün seri numarası kullanılarak farklı sayfalar aracılığıyla doğrulanmaktadır.  Bu kontrol aşamasında herkes tarafından görülen ürünün seri numarasının orijinal içerikli başka bir üründen kopyalanmış olması veya böyle bir ürünün aslında kayıtlarda yer almaması sahte ürün olması soru işaretlerinden bazılarıdır. insanların zihninde açılır.
Her ürünün seri numarası benzersizdir ve bu ürünün seri numarası ile başka hiçbir ürün üretilmeyecektir.  Ürünün seri numarasının sorulduğu sayfalar, ürünün daha önce kaç kez, hangi tarih ve saatte sorgulandığını en ince ayrıntısına kadar gösterir.  Ayrıca seri numarası kopyalanan ürünler için kopya uyarısı bulunmaktadır.  Bu nedenle özel algoritmalar kullanılarak ortaya çıkarılan seri numaralarının kopyalanması mümkün değildir.

 Anabolik steroidler nasıl kullanılmalıdır?

Anabolik steroid kullanımı özellikle vücut geliştiriciler veya kişisel tercihlere göre vücut imajını değiştirmek isteyen kişiler tarafından gerçekleştirilen bir eylemdir.  Bu eylemin nasıl yapıldığı veya gerçekleştirileceği kişinin hem şimdiki hem de gelecekteki sağlığını etkiler.
Anabolik steroidlerin kullanımı tıbbi gözetim altında olmadığı ve vücuda çok miktarda testosteron girdiği için uygun dozun aşılması durumunda ciddi sağlık sorunlarına neden olur.  Bu nedenle enjeksiyon veya tablet şeklinde alınan bu ürünlerin kullanım talimatları mutlaka okunmalı ve kişiye uygun olmayan formülasyonlarla karşılaşıldığında alınmamalıdır.

 Anabolik steroidler çok fazla alındığında ne olur?

Anabolik steroidlerin aşırı tüketimi, sürecin çok ciddi sağlık sorunları ile sonuçlanmasına neden olur.
Anabolik steroidlerin bilinçsizce tüketilmesi, kullanım talimatlarına uyulmaması ve hastalık olmasına rağmen tüketimin devam etmesi durumunda bazı olumsuz durumlar ortaya çıkmaktadır.  Uzun süreli tüketim ve uygun olmayan dozda ortaya çıkan şikayetler şu şekilde sıralanabilir:
  •  Jinekomasti
  •  İktidarsızlık
  •  Testislerin küçülmesi
  •  Cilt hastalıkları
  •  Böbrek, karaciğer ve kalp gibi hayati organlarda çeşitli rahatsızlıklar
  •  Kolesterol
  •  Hipertansiyon

 Vücuttaki testosteron miktarı anabolik steroid kullanımından nasıl etkilenir?

Anabolik steroid aldıktan sonra testosteron miktarı, normal testosteron miktarının yaklaşık 100 katıdır.
Sağlıklı bir erkek haftada yaklaşık 50 ila 60 miligram testosteron üretir.  Anabolik steroidleri tükettikten sonra vücutta yaklaşık 5.000 miligram ile 6.000 miligram arasında değişen testosteron bulunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir