HGH steroidleri

Steroidler, erkeklik hormonu testosterona çok benzeyen sentetik kimyasallardır.  Steroidler bir dizi sağlık durumunu tedavi etmek için reçete edilebilir, ancak reçeteli veya reçetesiz küçük çocuklar için yasa dışıdır.  Ancak reçetesiz yetişkinler için yasa dışıdır.  Yaygın olarak anabolik olarak adlandırılan steroidler, iskelet kası büyümesini ve erkek cinsel karakteristik büyümesini artıran androjenik etkileri arttırır.  İltihabı azaltmak için tıpta kullanılan kimyasallara kortikosteroidler denir.
 İnsan büyüme hormonları, insan vücudunda bulunan ve büyüme ve gelişme için faydalı olan hormonlardır.  Birçok kişi yanlışlıkla steroidleri ve HGH’yi karıştırırken, her ikisi de büyüme hormonu olduğu için gerçek benzerlik aslında çok farklıdır.
 Anabolik steroidler alındığında kas yapabilir, performansı artırabilir ve hatta görünümü iyileştirebilir.  Steroid etkisi, vücudun kas büyümesi, cilt ve kemikler için gerekli proteini korumasını sağlar.  Steroid etkileri son derece cezbedici olsa da, özellikle sporcular tarafından kötüye kullanım oranı yüksek olduğu için zararlı yan etkileri olabileceği unutulmamalıdır.
 Steroidlerin pek çok istenmeyen yan etkisi olabilirken, HGH neredeyse yoktur ve hatta birkaç tanesi iyi tolere edilir.  Ek olarak kullanıldığında, HGH kolayca emilir ve steroidler gibi enjekte edilmesine gerek yoktur.  Bu, kontamine iğneler yoluyla enfeksiyon yayma riskini azalttığı için HG için daha çekici hale getirir.  HGH takviyeleri ayrıca steroidlerden daha ucuz ve daha ekonomiktir.  Steroidlerin aksine, HGH bağımlılık yapmaz, bu nedenle yoksunluk belirtileri ve aşerme riski yoktur.  Kas geliştirmenin yanı sıra, HGH’nin yaşlanmayı yavaşlattığı, dayanıklılığı ve genel gücü arttırdığı bilinmektedir.
 Aşırı kullanımda, steroidler erkeklerde sperm sayısında azalmaya neden olabilir, bu da bazen iktidarsızlık, meme gelişimi, boyut değiştirebilen testisler ve idrar yapma zorluğu gibi kalıcı olabilen ciddi ve bazen geri dönüşü olmayan yan etkilere yol açar.  Kadınlar yüzlerinde kıllanma, ses kalınlaşması, meme boyutunda küçülme ve adet döngüsünde değişiklikler yaşayabilir.  Her iki cinsiyet için de yan etkiler arasında akne, kilo alımı, şişkinlik, inme ve kalp krizi, zayıflamış tendonlar ve uyku güçlüğü sayılabilir.
 Özet:
 1. Bazı steroidler belirli tıbbi durumları tedavi etmek için kullanılabilirken, HGH tıbbi kullanım için tasarlanmamıştır.
 2. Steroidler bağımlılık yaparken, HGH bağımlılık yapmaz ve kolayca kötüye kullanılmaz.
 3. Steroidler istenmeyen ve geri dönüşü olmayan yan etkilere neden olurken, HGH’nin çok az yan etkisi vardır veya hiç yoktur.
 4. HGH vücut tarafından kolayca emilirken, steroidler vücut tarafından kolayca emilmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir