Hedefinize uygun antrenman ve beslenme

Hem kilo alma hem de kas geliştirme;

Amacınız kilo alarak kas yapmaksa disiplinli antrenmanla birlikte çok yemeniz, yiyebildiğiniz kadar çok yemeniz gerekir.  Ancak bu, cips, kola, çikolata bedava anlamına gelmez, bu tür abur cuburlardan uzak durmalı ve kaliteli yiyecekler yemelisiniz.
  •  Disiplinli antrenman, bilinçli kuvvet antrenmanı,
  •  Çok yiyin, zor da olsa çok yemeye çalışın.

 yağ yakarak kas inşa etmek;

 Amacınız kas yaparken yağ yakarak kilo vermek ise disiplinli egzersiz ile diyeti sıkı tutmanız gerekir.  Şu anda fazla yağınız olduğundan, yediğiniz kalorileri azaltmanız gerekiyor.  Amacınız yağ kütlesini azaltmak olsun ya da olmasın, küçülttükten sonra temiz kas kütlesi eklemek çok daha kolaydır.Diyetinizi kontrol ettiğiniz sürece, egzersiz yapmaya devam ettiğiniz sürece yağlarınız artmaz, tam tersi nasılsa. Kas kütleniz arttıkça daha zayıf görünmeye başlarsınız.
  •  Kardiyo ile kalori açığı yaratın, metabolizmayı hızlandırın.
  •  Disiplinli antrenman, bilinçli kuvvet antrenmanı,

 Kas yapmak ve yağ yakmak istiyorum;

 Amacınız hem yağ yakmak hem de kas kütlenizi arttırmak ise multidisipliner bir antrenman ve beslenme sistemi uygulamanız gerekir.  Tercihen sık ve az yiyerek bir sistem oluşturmalısınız.  Kuvvet antrenmanı vücuda tüm hormonal sinyalleri verir.
 Kalori açığını artırmak ve diyetimizi ortalamada tutmak için kardiyo da yapmalıyız.  Çok aç olmak veya aşırı yemek yemek de iyi bir seçenek değildir.  Yağ yakarken kas yapmak gerekiyor bunu dengelemek çok zor ama imkansız değil.  Dengeyi her zaman dengede tutmalısınız.
  •  Disiplinli antrenman ve bilinçli kuvvet antrenmanı,
  •  Kaliteli bir diyetle ne aç kalırsınız ne de fazla yemek yersiniz.
 Son olarak, unutmayın!  Fit görünmek, kaslı görünmek kesinlikle bir yaşam biçimidir.  Alışkanlıklarınızı ve yaşam tarzınızı değiştirmeden hayal ettiğiniz vücuda ulaşamaz, ulaşsanız da devamlılığını sağlayamazsınız.  Değişmeye istekli ol, disiplinli ol, başaramayacağın hiçbir şey yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir