Eczane Steroid Kürü

Eczane Steroid Kürü

Eczane Steroid Kürü bir takım farklı steroidlerin belli bir zaman içerisinde kullanılması ile yapılır. Normalde tıbbi tedavi amaçlı kullanılan steroidler vücut geliştirme uzmanları ve sporcular tarafından kas gelişimini hızlandırmak için kullanılır. Steroidler normalde insan vücudunda doğal olarak bulunan bir hormon grubunun adıdır. İlaç olarak kullanılanlarda labaratuvarlarda üretilir ve bir takım kalite kontrollerinden geçer. Anabolik steroidler protein sentezini ve metabolizmayı hızlandırır. Bunun sonucu olarak da kas kütlesi hızlı bir şekilde artar ve yağ yakımı başlar. Steroidleri veya Steroid kürlerini kullanmadan da fit ve kaslı bir vücut mümkündür, bu tarz kullanımlar daha kaliteli ve hızlı kas sahibi olmak için yapılır. Ve yine sadece steroid kullanarak da kas geliştirmek mümkün değildir her zaman spor ve dengeli beslenmeyle desteklenmesi gereklidir.

Steroid Kürü Ne Kadar Kullanılmalı?

Steroid kürü ne kadar kullanılmalı diye merak ediyorsanız öncelikle tek tip bir kür olmadığını bilmelisiniz. Yani kürlerin kullanım süresinde değişiklikler olabilmektedir. Kullanım amacınıza göre farklı çeşitlerde kürler vardır. Hacim Kürü, yağ yakma kürü, performans kürü olarak üçe ayrılır. Öncelikle yapmanız gereken hangi türe ihtiyacınız olduğuna karar vermektir. Performans arttırma kürü sporda dayanıklılık için önemlidir. Bu sebeple yüzme, bisiklet ve koşma gibi performans sporcuları tarafından kullanılır. Vücut geliştirmek isteyenler ise daha çok hacim veya yağ yakma kürünü tercih etmektedirler. Bu kürler metabolizmayı hızlandırır ve protein sentezini arttırır. Böylelikle hızlı yağ yakımı ve vücutta kas oluşumu gözlemlenir. Kürde kullanılacak karışımlar çok önemlidir. Özellikle testesteron bir kürün içinde olması gereken önemli bir maddedir. Kullanım süresinde de kürden küre değişim olsa da 8 veya 12 arasında değişmektedir. Alt ve üst değer olarak bunlar seçilebilmektedir. Kür kullanımı tamamlandıktan sonra da vücudun hormon dengesi hemen eski haline gelmez. Biraz zaman geçmesi gereklidir. Kürler enjeksiyon veya hap şeklinde kullanılabilmektedir.

Steroid Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Steroid ne kadar sürede etki eder bir diğer merak edilen sorudur. Steroidler vücuttaki içten değişimlerin gerçekleşmesini birkaç gün içerisinde sağlar. Sonrasındaki süreçte ise etki süresi kişiden kişiye değişmektedir. Genellikle 1 veya 2 ay arasında değişim gösterir. Dengeli beslenen ve sıkı bir egzersiz programı olan kişinin gelişimi çok daha hızlı olacaktır.