Yüksek Kaliteli Steroidler Nereden Alınır?

Kaliteli steroidlerin teslimatı, reçeteyle veya seri numaralarını doğrulayarak ürünün orijinalliğini garanti eden İnternet platformları aracılığıyla olabilir.
Steroidler, çeşitli tıbbi durumların tedavisinde bir tedavi yöntemi olarak kullanılabilir.  Bu durumlarda kullanılacak steroidlerin temini, kişinin kendi takdirine bağlı olarak değil, tedaviyi yapan doktorun reçetesine bağlıdır.
Steroid, öncelikle vücut geliştirme sporlarıyla ilgilenen veya bu sporlarda kariyer hedefi olan kişiler tarafından topikal bir takviye olarak alınır.  Ancak dışarıdan alınan takviyenin miktarı, hastalık durumunda doktorun reçete ettiği steroid miktarından çok daha fazladır.
Kişisel kullanım için steroid almak isteyen kişiler, çeşitli web siteleri veya sosyal medya platformları aracılığıyla bu sorularına yanıt aramaktadır.  Bu noktada seçilecek platformun güvenilirliği oldukça önemlidir.  Steroid kullanımı başlı başına tehlikeli bir durumdur.  İnternette güvenli içeriği olmayan sahte steroidlerin kullanılması kişiyi geri dönüşü olmayan sağlık sorunlarıyla karşı karşıya bırakabilir.  Bu nedenle steroid satın alırken ürünün seri numarasının kontrol edilebildiği ve bu kontrol noktasının güvenli olduğu saygın web sitelerinden kaliteli steroid satın almak çok önemlidir.
 Steroid temini yasal mı?
 Yasal steroid alımları yalnızca doktor tarafından reçete edilen steroidler için geçerlidir.  Tedavi dışında kullanılmak üzere takviye steroidlerin insan sağlığına birçok olumsuz etkisi olduğundan ülkemizde satışı yasal değildir.

Steroid Kullanımı Ne Yapar?

Steroid kullanma amacı kişiden kişiye değişir.  Bazı kişiler çeşitli sağlık sorunları nedeniyle doktor kontrolünde steroid kullanırken, bazı kişiler ise vücut geliştirme amacıyla steroid kullanmaktadır.
Bir steroid, adrenal bezlerin ürettiği kortizol hormonunun insan yapımı bir taklididir.  Kortizol hormonu, insan metabolizmasının işleyişinde aktif rol oynayan, vücudun bağışıklık sistemini ve stres dengesini etkileyen bir hormon türüdür.  Vücudumuzda çeşitli nedenlerle iltihaplanmalar meydana gelebilir.  Steroid içeren kortikosteroid ilaçlar, ortaya çıkan iltihaplı hastalıkların tedavisinde kullanılır.
Anabolik steroidler, sporcuların veya egzersizle ilgilenenlerin dışarıdan besin takviyesi olarak aldıkları steroid türüdür.  Bu steroidler, erkeklik hormonu testosteronun yapısına benzeyen ve testosteronun etkilerini üretmeye çalışan mimik maddelerdir.  Anabolik steroid grubu, insan yapımı yapay hormon preparatları oldukları için kortikosteroid grubundan temel olarak farklıdır.  Bu tip steroidlerin kullanımı ile amaç vücudun kas kütlesini artırmak ve kişiyi daha güçlü kılmaktır.

Steroid Kullanımı Neden Zararlıdır?

Steroidlerin zararlı kullanımı vücuttaki testosteron dengesinin bozulmasından kaynaklanır.  Sağlıklı bir erkeğin vücudunda olması gereken testosteron, kendi sağlık döngüsü dikkate alınarak tıbbi tekniklerle belirlenmiştir.  Bu miktar steroid kullanımı ile artar.  Vücutta fazla testosteron çeşitli sorunlara neden olur.

Steroid kullanımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Steroid kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar, tüm steroid türleri için aynı adımları kapsar.
Hem doktorların hastalıkları tedavi etmek için tedavi yöntemlerinde kullandıkları reçeteli steroidlerde hem de reçetesiz satılan hormon preparatlarında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, ilaçların dozunu aşmamaktır.
 Hastalıkların tedavisinde kullanılan steroid ilaçların uygun dozdan fazla tüketilmesi mevcut hastalığı iyileştirmeyebilir ancak ağırlaştırabilir veya başka sağlık sorunlarına yol açabilir.

Steroid kullanmanın dezavantajları nelerdir?

Steroid kullanımının zararları kısaca şu şekilde özetlenebilir:
 •  Ani kas birikmesine bağlı böbrek, karaciğer ve kalp damar hastalıkları,
 • Tüketicinin göğüslerinde fazla yağ depolayarak meme büyütme,
 •  İktidarsızlık,
 •  Cilt hastalıkları,
 •  İrtifa gelişimi tamamlanmadan tüketilirse irtifa gelişimi durur,
 •  Testis küçülmesi,
 •  Sperm sayısında azalma veya sıfır sperm sayısı,
 •  Adet döngüsü düzensizliği,
 •  Vücut kıllarının aşırı büyümesi
 •  Ses tellerinin kalınlaşması,
 •  Kolesterol dengesinin bozulması,
 •  Depresyon nedeniyle intihar,
 •  Aşırı sinirlilik
 Yukarıdaki olumsuz durumların tümü, anabolik steroid kullandıktan sonra ortaya çıkabilecek durumlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir