Steroidler Hangi Durumlarda Kullanılmamalıdır?

Vücudumuzdaki bezlere etki eden maddelere steroid denir.  Steroidler hormonları serbest bırakmak için bezleri uyarır.  Bu sayede vücuttaki eksik veya arızalı mekanizmaların doğru çalışması sağlanır.  Bezler üzerinde düzgün etki gösteren steroidleri almak çok önemlidir.  Steroidler hormonal sekresyonlarda değişikliklere neden olduğundan bazı hastalar olumsuz sonuçlar yaşayabilir.  Eğer öyleyse, steroidler hangi durumlarda kullanılmamalıdır?

 NE AMAÇLA KULLANILMALIDIR?

 Steroidler bezlere etki ettiğinden hormonal dengesizliği olan kişiler bu ürünleri kullanmamalıdır.  Düzensiz hormon salgısı olan kişilerde birden fazla hastalık olabilir.  Bu da ürünün sağlıklı çalışmasını olumsuz etkiler.  Bu nedenle bu tür kişiler bu ürünü kullanmamalıdır.  Karaciğer, bez hastalığı olanlar ve kronik hastalar ürünü kullanmamalıdır.

 YANLIŞ BİLGİLER NELERDİR?

 Halk tarafından yapılan en bilinen hatalardan biri steroide bağlı tıbbi durumlardır.  Steroid kullanmadan önce rahatsızlık öyküsü olup olmadığı değerlendirilmelidir.  Çoğu insan bu noktayı dikkate almadan hareket eder.
 Steroid kullanmaması gereken kişiler steroid aldıklarında rahatsızlıkları buna yanıt verir ve istenmeyen sonuçlar ortaya çıkar.  Burada şunlara dikkat edilmelidir.
 İstenmeyen sonuca neden olan alınan steroid değil, kişinin rahatsızlığıdır.  Steroidler doğru kullanıldığı sürece vücut üzerinde herhangi bir yan etkisi yoktur.  Ayrıca içerik olarak doğal olan ürünler vücuda zararlı olamaz.

 NE YAPALIM?

 Tıbbi bir durumumuz olduğunda yapılacak ilk şey, steroid almadan önce bundan bahsetmektir.  Bu sayede alınacak ürünün hastalığımızla ilgili bir sorunu olup olmadığı tespit edilebilmektedir.  Sahip olduğumuz hastalığı tespit etmek ve uygun steroidi almak olumsuz bir durumu önleyecektir.

 FİRMAYA BİLGİ VERİLMELİ Mİ?

 Ürünü satın almadan önce sağlık kontrolünden geçerek herhangi bir sorun olup olmadığına bakabilirsiniz.  Ayrıca ne tür rahatsızlıklarımız olduğunu bilmek bize ek faydalar sağlar.
 Ürünü tedarik eden firma çalışanlarının rahatsızlığımızın farkında olması çok önemlidir.  Bu bilgiler doğrultusunda ürünün kullanılıp kullanılmadığına dair geri bildirim yapılır.  Ayrıca hastalığımızla uyumlu steroid kullanımı sağlanarak olumsuz bir durumun önüne geçilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir