İlk Defa Steroid Kullanmak

Steroid Nedir? Steroid Ne İşe Yarar?

Steroidler sayesinde her hangi bir spor dalında sporcular kas kütlelerini arttırmak amacıyla steroid kürlerini kullanmaktadırlar. Bazı insanlar bu hormonları yasa dışı olarak kullanmaktadırlar. Genel olarak profesyonelleşmiş sporcular kullanırlar. Performans ve dayanıklılık gibi spor esnasında sporcuyu etkileyecek durumlarda kullanılıyor. Genellikle bu ilaçlar erkek hormonu yani testosteron altyapısı ile üretilmiştir. Testosteronun bazı görevleri vardır kas kütlesi büyütme ve büyüyen kas kütlesi korumak gibi bunların dışında kalınlaşan ses ve kıllar gibi erkeksi cinsiyet özelliklerini ileri seviyeler taşır.

Anabolik ve androjenik steroidlere bakıldığında anabolik steroidler kas kütlesinin arttırılmasına ve spor sırasındaki performansın artmasına yardımcı olur. Fakat profesyonel destek almazsanız bu steroidler sizleri olumsuz yönde etkileyecektir.

Uzun süreli profesyonel destek almadan kullandığınız anabolik steroid kullanımlarınızda beklenmedik fiziksel değişiklikler bunun yanında saldırganlık ve kalp sorunları ortaya çıkar. Fayda sağlaması beklerken ciddi zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Doktor desteği ile kullanımların dışına çıkıldığında dünya genelinde bir endişe oluşabiliyor. Bilindik markalara yönelmenizi öneriyoruz. En İyi Steroid Markaları sizlerin yararına olacaktır. Anabolik steroidler sayesinde tıbbi alanda sıkıntı yaşayan bireyle iyileştirilebilir. Tıbbi alanda kullanımları mevcuttur. Profesyonel destek alınmadan yapılan steroid alımları normale göre 100 kata kadar fazlalık gösterebilir. Reçeteli steroidler kullanmaya özen gösterin. ABD gibi bazı ülkeler reçetesiz steroid kullanımlarını yasaklamıştır. Çoğu ülkede yasak yoktur. Bu steroidler kas gelişimini ve erkeklik hormonlarını arttırmayı hedeflemiştir. Yanlış kullanımlar felç ve kalp krizi riskini arttırmaktadır. Bu yüzden bir doktor eşliğinde reçeteli ilaçlara yönelmeniz gerekir ve ya profesyonel kişilerden destek alarak steroid kullanımını gerçekleştirmeniz gerekir. Bu konuyu önemle ciddiye almanızı tavsiye ediyoruz. Yarar beklerken zarar görmeniz sizlere pahalıya patlayabilir. Bu husus önemlidir. Bu işin en iyileri bile profesyonel destek almaktan kaçınmamaktadırlar.

Anabolik Steroidler Hakkında

Anabolik steroidler vücudumuzun da salgıladığı testosteron salgısının sentetik yapısındadır. Vücudumuzun bir çok bölgesine etki etmektedir. Örneğin kemikler, kaslar, karaciğer böbrek vb. Genele bakıldığında ergenlik döneminde ses kalınlaşması, vücut üzerindeki kılların gelişmesi gibi etkilere yer verir. Uzun süreli kullanımlarda vücudun kendi kendine ürettiği testosteron üretimini durdurmaya kadar yol açabilir. Bu steroidlerin birden fazla kullanım yönü  vardır bunların bazılarından bahsedelim.

Döngü: 6 ile 12 hafta arasında kullanılır ve bir ay ile iki ay arasında kullanımlar bırakılır.

İstifleme: Faydayı en yüksek derecede sağlamak için steroid kullanıcıları birden fazla farklı steroid türünü birleştirir ve ya buna farklı takviyeler ekler buna istifleme adı verilir.

Piramit: Bu yöntemde kullanıcılar steroid kullanımını en üst seviyeye getirdikten sonra tersi bir şekilde azaltmaya yönelirler.

Bu işe başlayan sporcular için En iyi steroid markaları hakkında sizleri bilgilendirelim.

Watson Pharmaeuticals

Tarihi 2008 yıllarına dayan bu köklü firma şimdi kadar en iyi steroid üretimlerini gerçekleştirmiş ve alanında profesyonelleşmiştir. Günümüze kadar dayanan en iyi ve en kaliteli steroidlerin üretimini watson pharma gerçekleştirmiştir. Bu firmanın ürünleri jelatinli kendine özgü bir kutuda siyah olarak 10 ml boyutunda flakonlar içerisinde bulunur.

Zphc Pharma

Açılımına baktığımızda  zhengzhou pharmaceutical olarak karşımıza çıkan Çin’in zhengzhou ilinde üretimi gerçekleştirilen bu ürün Rusya ve Avrupa ülkelerine dağıtılmaktadır. Çin malı olması kafanızda farklı soru işaretleri bırakabilir. Ürünün kalitesiz olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bir çok profesyonel sporcu tarafından kullanılan bu steroid yabancı forum siteleri araştırıldığında ön plana çıkmaktadır. Bu da gelen yorumlara da bakınca ürünün kalitesini ortaya koymaktadır. Ürünün kaliteli olduğunun garantisini biz sizlere veriyoruz.

Alpha Pharma

Bu şirketin geçmişi 2008 yılına dayanmaktadır. Hindistan’ın Mumbai şehrinde üretime başlanmıştır. Web sitesi üzerinde açık olarak bütün bilgileri yer almakta tamamen yasal bir firmadır. Bunu belirtmemizin nedeni çoğu steroid firmasında hiç bir iletişim bilgisinin bulunmamasıdır. Alpha pharma bu özelliği sayesinde diğer firmalara göre güven konusunda bir adım daha öne çıkmaktadır. Yıllar boyu kalitesini koruyarak ve bu kaliteyi bozmayarak günümüze kadar gelmiştir. Yabancı forum sitelerinde oldukça olumlu yorumlar alınan bir üründür.

Thaiger Pharma

Bu firma peptid ve supplement üreten günümüze kadar gelen adını duyurmuş bir ilaç firmasıdır. Bu firmada Hindistan’ın Mumbai şehrinde bulunur. Fazlaca çeşit steroid bulunduran firma kapsül, tablet, enjeksiyon gibi tarzlarda kullanıcılara sunuyor. Geçmişi 2007 yıllarına dayanan bu firma piyasadaki en iyi steroidleri üretmeye devam ediyor. Birazcık araştırma yaptığınızda kullanıcıların geri dönüşlerine de bakıldığında kendini bir hayli kanıtlıyor.

Balkan Pharma

Bu şirketin geçmişi 2006 yılına dayanmaktadır. Bu şirket bir ilaç firmasıdır. 2010 yılında en önemli sertifika kamu sağlık kurumuna ilaç üretimi yapmaya hak kazanmıştır. Bu kazandığı haktan sonra yatırımlarını arttırmış çok ünlü isimlerle çalışmaya başlamıştır.

Bahsedilmesi gereken en önemli markalardan bahsettik. Seçim aşamasında tercihlerinizi bu markalardan yana kullanabilirsiniz. Hepsi birbirinden güvenli firmalardır. Hiç biri doğru kullanımlarda sizleri yarı yolda bırakmaz. Peki bu Steroidler Nereden Alınır?

Bu işin özü güvenmekle başlar. Bilmeden alınan steroidler sizlere zarar sağlayacaktır. Bilmediğiniz yerlerden steroid almamalısınız. Steroid nereden alınır? Steroid almak için bir çok yer vardır fakat her yer güvenli değildir. İlk olarak doktorlarınıza danışarak eczanelerden reçeteli olarak steroid alımları yapabilirsiniz. Tamamen kontrol altında güvenilir bir şekilde steroid bulabilirsiniz. Kullanımı hakkında da destek almış olursunuz. İlk Defa Steroid Kullanmak içinde destek almış olursunuz. Bunlar dışında sporcu besinleri satılan yerlerde steroidler bulunmaktadır tabi bu yerlerde aldığınız steroidleri kullanmak için destek almanız gerekecektir kendi kafanıza göre kullanmanız olmaz. Bu yüzden ne kadar güvenebilirsiniz bu konuda sıkıntılar yaşabilirsiniz. Doktor desteği ile satın alınan steroidler sizler için daha yararlı olacaktır. İlk defa steroid kullanmak isteyen sporcular içinde yol göstermiş olacağız. Bu işi ilk defa yapacak kişilere kesinlikle kafalarına göre gidip sporular için besin satılan yerlerden bu steroid kürleri alınmamalıdır. Yukarılarda da bahsettiğimiz gibi yanlış kullanımlarda felç ve kalp krizi gibi ciddi sorunlara yer açabilecek sıkıntılar yaşanabilir. Steroid kullanma şekilleri vardır döngü, piramit, istifleme gibi yöntemlerdir. Bu yöntemleri profesyonel destek alarak uygulama şansınız bulunur. Diğer türlü düzensiz bir kullanım mümkün olmayacak ciddi sağlık sorunlarına neden olacaktır. Kullanım dışında belirttiğimiz markalar bu alanda en iyi kendini kanıtlamış kalitesini ortaya koymuş markalardır. Bu markaların dışına çıkmamaya özen gösterin. Tabi ki profesyonel sporular tarafından kullanılan başka markalar vardır onlarında geri dönüşlerini göze alarak araştırmalarınız sonucu markaya güvenirseniz tercihleriniz arasına o markayı da ekleyebilirsiniz. Bizim önerimiz ismini duyurmuş kendini kanıtlamış kalitesini kanıtlamış markalardan yana oldu. Bu tamamen sizlerin tercihine kalmış bir durumdur. Çünkü insan sağlığı kadar önemli bir konu yoktur. Bizlerde sizlerin sağlığını düşündüğümüz için ve yanlış yönlendirmelerden kaçınmanız için bilgi birikimlerimizi sizlere aktarıyoruz. Kullanıcılar tarafından geri dönüşlerde göz önüne alınarak tavsiyelerimizi sizlere sunduk. Aklınızdaki bazı soru işaretlerinin silinmiş olduğunu umuyoruz. Elimizden geldiğin detaylı bilgiler vermeye çalıştık geri kalan kısmı sizlerin araştırmaları ve güvenilirliğine kalmış tercihlerinizin arasında neler olduğuna siz karar verebilirsiniz. Umarım faydalı olmuştur.