Hangi Steroidler Birlikte Karıştırılabilir?

Günümüzde farklı amaçlar için kullanılabilen farklı steroid ürünleri bulunmaktadır.  Bu ürünler genel olarak su bazlı ve yağ bazlı olmak üzere iki farklı şekilde derecelendirilmektedir.  Hem yağ bazlı hem de su bazlı steroidler aynı temelde karıştırılabilir.
Belirttiği gibi 2 yağ bazlı ve su bazlı steroid ürününün aynı enjektörde karıştırılmaması gerektiğine dikkat edilmelidir.  Bu konuda çok dikkatli olmalısınız.  Karıştırılacak ilaçlar aynı temelde olmalıdır.  Örneğin, yağ bazlı steroid ürünleri, yağ bazlı steroid suşları ile karıştırılmalıdır.

Yağ bazlı steroidler

Bu steroid varyantları, su bazlı steroid ürünlerinden çok daha geniş bir yelpazede mevcuttur.  Steroid türlerinin birçok farklı katkı sağladığı iyi bilinmektedir.  Kas kütlesi ve doku kazanımı oluşturmak için özellikle önemlidir.
Aynı zamanda çeşitli sporları yapan amatör veya profesyonel sporcular için uzun süreli enerji sağlamak önemlidir.  Ancak tüm bunları bir arada daha etkin değerlendirmek için bazen steroidler birbirine karıştırılır.  Ancak sorun yaşamamak için ilaçların aynı bazda kullanılması gerekir.

Su bazlı steroid ürünleri

Karıştırılabilen su bazlı steroidler genellikle 2 farklı steroid ürününden oluşur.  Bu iki su bazlı steroid enjektörde karıştırılarak dengeli bir şekilde kullanılabilir.  Ancak hızlı bir etkinin kısa sürede gelmediği unutulmamalıdır.  Vücut geliştirme ile ilgilenen kişiler ve çeşitli spor dallarında sporcular sıklıkla bu hataya düşerler.
Aynı bazda steroid ürünleri en az 3 veya 4 ay boyunca uzun vadede değerlendirilmeli ve dengeli bir şekilde kullanılmalıdır.  Bu durum ortalama 7 veya 8 ay devam ettirilirse istenilen etki elde edilebilir.

Karıştırmaya dikkat edilmelidir

Steroid ürünlerinin aynı bazda doğru ve dengeli karışımının sağlanması büyük önem taşımaktadır.  Özellikle testosteron ve östrojen hormonlarında istenmeyen bir artış veya azalma yaşanmaması için doğru dengenin sağlanması gerekir.  Uzun vadede su bazlı veya yağ bazlı steroidler sorunsuz bir şekilde birbirleriyle karıştırılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir