Definasyon diyeti nasıl yapılır? 

Düşük yağ vücut oranı ile kas yapmayı amaçlayan tanımlı diyet, yeni gelişen kasların korunmasını sağlar.  Diyet diyeti ile doğru beslenme sağlanır ve buna karşılık yeni kaslar oluşur.
 Egzersiz yapan kişiler tarafından yapılan bir diyet olan diyet tanımı, vücut yağ yüzdesinin .  Basit karbonhidrat ve yağ içeren besinlerin tüketiminden kaçınılırken daha fazla protein tüketilir.

 Tanımlama nasıl yapılır?

 Diyet tanımı, kasların toparlanmasını sağlayan proteinleri içeren bir diyet, antrenmanla birlikte kullanılır.  Antrenmana başlamadan önce ara öğün yenir ve kaslar yeniden yapılandırılır.  Tahıllar, diyet tanımında önemli bir rol oynar çünkü tahıllar vücut için gerekli besinlerdir.

 Takdir etmek için diyet programlarını deneyin

 Sevgili olmak zor bir süreçtir ve yaralanma risklerini de beraberinde getirir.  Sevgili olmaya çalışan biri vücudunu kurutmamalı, egzersiz yaparak ne kadar sıvı kaybettiğini hesaplamalıdır.  Tanımlı diyette kaybedilen her 500 gram sıvı için 650 ila 800 ml arasında su içilmesi önerilir.  Vücut karbonhidratları kendisi üretebildiğinden, sindirilmesi gereken protein ve yağa daha fazla önem verilir.
 Kas tanımı için sağlıklı doymamış yağların tüketilmesi tavsiye edilir.  Bitkisel yağlardan elde edilen doymamış yağ asitleri, diyet tanımında büyük rol oynamaktadır.  Tanım diyet sadece vücut geliştirmede değil birçok spor antrenman seansında da uygulanabilmektedir.  Her bireyin tanımlanma periyodu farklı olduğu için diyet tanımı da kişiden kişiye değişmektedir.

 Bir tanım diyetinde beslenme nedir?

 Tanım Diyet, protein bazlı bir diyettir ve karbonhidrat alımı en aza indirilir.  Tüm şekerli ve yağlı yiyeceklerden kaçınılmalı ve yoğun egzersizle yağ yakılmalıdır.  Kas kütlesinde artış sağlayan diyet tanımı, enerjiyi proteinden sağlar.  Tanımlı diyet optimal olarak kullanılırsa hızlı sonuçlar elde etmek mümkündür.
 Kalori kısıtlaması, yağ yakımını destekleyerek kas inşa eden diyet tanımında kullanılmaktadır.  Metabolik hızı düşürmemek ve kas kaybını önlemek için en fazla 2 ay tanımlı diyet uygulanmalıdır.  Definasyon diyeti sırasında sporcuları en çok yoran uğraş metabolik yavaşlama ve açlıktır.

 Definasyon Diyetini Kimler Kullanabilir?

 Sporcular için uygun olan tanımlı diyet, sporcunun biraz kas kaybı ile yağlarından kurtulmasını sağlar.  Vücut geliştirme sporuyla ilgilenen hemen hemen herkes tanımlı bir diyet uyguluyor.  Ana döneme göre tanımlı diyet programında küçük değişiklikler yapılabilir.  Tanımlı diyette düşük karbonhidratlı besinler olduğu için yağ yakımını hızlandırmasına rağmen kas yıkımı olmaz.
 Tanımın uygulanması, diyetin kalitesi ile doğru orantılıdır.  Düzgün beslenmeyen sporcular tanım dönemine ulaşamazlar.  Belirleme süresine ulaşılmadıysa ne yapılırsa yapılsın yağ yakımı gerçekleşmez.  Bir kişinin kalori ihtiyacı, gün boyunca kilolarına, boylarına ve aktivite seviyelerine göre belirlenir.  Genel olarak sağlığa zararlı oldukları için tüm işlenmiş gıdalardan kaçınılmalıdır.  Tanımlama diyetinin başında az miktarda meyve yenebilir.

 Tanımlama aşamasında nasıl antrenman yaparım?

 Hacim verme aşamasında daha fazla ağırlık varken, kesme aşamasında daha az ağırlık kullanmak ve daha fazla tekrar yapmak gerekir.  Kesme aşamasında antrenman sadece bir araçtır ve en önemlisi beslenmedir.  Kuvvet antrenmanı ile kardiyo egzersizleri yağ yakımını hızlandırır.  Günlük tempolu yürüyüş, tanımlama aşaması için de faydalıdır.
 Tüm vücut kaslarının çalışmasıyla mükemmel yağ yakımı gerçekleştiren yüzme, tanımlama aşaması için iyi bir egzersiz olarak kabul edilebilir.  Vücut kas gelişimi için ip atlanabilir.  Kesme aşamalarında kendini rahat hissetmeyen sporcular, antrenmanlarını yavaşlatabilirler ancak bu da göz ardı edilmemelidir.  Antrenman programına bağlı olarak beslenme listesinde ufak tefek değişiklikler olabilir.

 Tanımlayıcı bir diyette dikkate alınması gerekenler

 Diyet tanımı yağ yakmayı amaçlasa da kalori açığının iyi hesaplanması gerekir.  Günlük bireysel ihtiyaçlardan metabolizma hızına kadar tüm detaylar düşünülmelidir.  Aşırı kalori kaybı fiziksel performansı bozduğu için yağ yakımı gerçekleşmez.  Kas yıkımını önlemek için, protein tanımı diyetine dahil edilmelidir.  Vücuda giren her besin mutlaka kaydedilmelidir.
 Beslenme tanımında karbonhidratlar yer alsa da hangi tür karbonhidratların tüketildiğine dikkat edilir.  Karbonhidrat alınması gerektiği için aşırıya kaçılmaması gerekirken, ince bir hesap yapılmalıdır.  Yeterli vitamin ve mineral alımı ile spor yaralanmaları en aza indirilir ve fiziksel performans artar.  Antrenmandan sonra alınan C vitamini yağ yakmaya yardımcı olur.  Tanım diyet bağışıklık sistemini güçlendirir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir