Kür Ortası Nolvadex

Bugün farklı steroid ürünleri var.  Kas kütlesini sağlıklı ve dengeli bir şekilde artırarak enerji sağlanmasında çok önemli bir yere sahiptir.  Böylece özellikle vücut geliştirme ile ilgilenen sporculara istenilen sürede daha yüksek kas kütlesi oluşturma imkanı sunar.
 Aynı zamanda sporu aynı yüksek enerji düzeyi ile uzun bir süre boyunca değerlendirmeyi mümkün kılar.  Ancak steroid kullanımı sırasında vücutta düzenli olarak salgılanan östrojen ve testosteron hormonlarının dengelenmesi büyük önem taşımaktadır.  Bu dengeyi sağlamak için, döngü ortasında Nolvadex kullanılır.

Nolvadex nedir?

Nolvadex, steroid kullanırken vücutta meydana gelebilecek olası östrojen artışını önlemek için kullanılan bir ilaç türüdür.  Yani anti-östrojen sağlayan bir ilaç türüdür.  Östrojen dalgalanmalarının istisnai olarak çeşitli steroidlerin kullanımı sırasında meydana geldiği bilinmesine rağmen, kişinin vücut yapısına ve genetiğine bağlıdır.
 Bu da jinekomasti olarak bilinen soruna neden olur ve kişinin göğüslerinin istenmeyen bir şekilde gelişmesine neden olur.  Günümüzde Nolvadex, meme başı hassasiyetini ve şişmesini ve yumuşak doku oluşumunu önlemek için rejimle birlikte kullanılmaktadır.

Sağlıklı sporlar için orta döngü Nolvadex

Çeşitli bileşikleri bünyesinde barındıran Nolvadex, kür ortası kullanım için büyük önem taşıyor.  Bir antiöstrojen olarak da bilinen bu ilaç, vücutta daha dengeli bir etki üretme kabiliyetine sahip steroid ürünleri sağlar.  Böylece amino asitler doğrudan kas kütlesi ve doku artışına izin verir.  Yani testosteron hormonu dengeli bir şekilde artar ve östrojen baskılanarak vücutta istenilen dengede tutulur.  Bu da kişinin belli bir süre içerisinde istenilen seviyeye ulaşmasını ve yüksek enerji içermesini sağlar.

Nolvadex ile hormon dengesi

Her sporcu steroid kullanımı sırasında testosteron ve östrojen hormonlarının dengesine dikkat etmelidir.  Özellikle jinekomasti sorunu bazı istenmeyen durumlara neden olabilir.  Bunu önlemek ve östrojen hormonunu dengeli bir şekilde iletmek için Nolvadex kullanımı büyük önem taşımaktadır.
 Ancak orta tip Nolvadex kullanımı da dengelenmelidir.  Bu nedenle kişi Nolvadex ilacını kendi vücut yapısına, kilosuna, kullandığı spor ve steroid ürünlerine göre değerlendirmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir