Steroid Fiyat Listesi

Türkiye Steroid Satışı

Günümüzde özellikle vücut geliştirme işlemleriyle uğraşan kişilerin yoğunlukla duyduğu bir unsur olan Steroid, birçok uzman tarafından uyarı verilmektedir. Uzmanlar özellikle kullanımı konusunda kişilere bilinçli kullanım veya hangi amaçla kullanılacağı için bilgiler vermektedir. Uzmanlar tarafından söylenilenlere göre günümüzde Steroid kullanımının en yüksek oranı spor salonlarında bulunan kişilerdir. Günümüzde vücut geliştirme işlemleriyle uğraşan kişilerin yaklaşık %80’i steroid kullanmaktadır. Durum böyle olunca kişiler bilinçsiz kullanım sonucunda ağır sonuçlara katlanmak durumunda kalmaktadır. Halk dilinde steroid olarak bilinir fakat esas adı Anabolik steroid olarak bilinmektedir. Uzmanlar tarafından yapılan konuşmalara göre steroid kullanımı ilk olarak 1930’lu yıllarda başladı. Bu durum 1950 yılından itibaren kullanımı iyice yaygınlaşmaya başladı. 1970 yılından itibaren oyuncakların artık kaslı erkek figürüne dönüşmesiyle insanların algısı değişti. Türkiye Steroid Satışı özellikle belli başlı yerlerde yapıldığı için insanlar kolaylıkla erişebiliyor. Özellikle kaslı insan figürünün çoğalmasıyla birlikte gençler bu konuda kendisini saplantılı bir hale getirebiliyor.

Steroid Nedir?

Steroid, erkeklik hormonunun bir nevi sentetik versiyonu denebilir. Vücudun özellikle belirli birçok alanını etkiler. Bunların arasında kaslar, kemikler, karaciğer ve saç kökleri dahil yer alır. Vücudun birçok bölgesinin etkilenmesiyle insanların bunu bilinçli bir şekilde kullanması şarttır. Aksi takdirde etkilenen bölgelerde geri dönülemez sonuçlara neden olunabilir. Özellikle ergenlik döneminde kişiler vücut kıllarını arttırır ve kas kütlesini arttırmaya yarar. Bunun yanı sıra kişilerin sesleri iyice kalınlaşır ve boy uzaması görülebilir. Testosteron hormonu erkeklerde özellikle bu dönemde agresifliğe neden olabilir. Kişilerin özgüvenleri ciddi derecede artabilir. Uzmanlar steroid kullanımı konusunda özellikle gençleri sıklıkla uyarmaktadır. Bu konuda Steroid Fiyatları Eczane üzerinden araştırma yapan gençler kolaylıkla alabildiği için bilinçli kullanım gerekmektedir. Gençlerde kullanımın artmasıyla birlikte rekabet duygusunun geliştiği gözle görülebilir.

Steroid Hangi Durumlarda Gerekir?

Steroid kullanımının bilinçsiz olması ve kişilerin sürekli kullanması bir süre sonra tolerans geliştirmesine neden olabilir. Ayrıca tolerans geliştirilmesinden sonraki evrede kişilerde erkeklik hormonunun üretilmesi dahi bu durumdan olumsuz etkilenebilir. Bu durum uzun vadeli bir şekilde steroid kullanımı yapanlar içindir. Bazı insanlar günümüzde sürekli olarak steroid kullanma ihtiyacı hisseder. Türkiye steroid satışı konusunda internet siteleri üzerinden bilgi alabilir veya ilgili yerlerden satın alınabiliyor. Kişiler gerekli olduğu anda Steroidi temin edebilir. Bazı kişiler ürünü temin ederek yalnızca olumsuz etkilerini en aza indirgeyerek farklı kullanım şekillerini deneme ihtiyacı hisseder.

 • Piramitleme yönteminde kişiler yavaş ve planlı bir şekilde dozu yükseltir. Dozun yavaş yavaş yukarılara çıkmasıyla birlikte kişiler dozu indirmeye karar verir.
 • İstifleme yönteminde kişiler steroidlerin daha etkili olabilmesi için en üst düzeye çıkarır ve bazı türleri birleştirme yoluna gider. Bu birleştirme işlemlerinde steroidin içerisinde çeşitli takviyelerin eklemesini yapar. Bu şekilde daha etkili olunabileceği düşünülebilir. Bu yönteme istifleme denmektedir.
 • Bir diğer yöntemin adı periyotlama yöntemidir. Bu yöntemde kişiler steroid kullanımını 6 ile 12 hafta arasında alırlar. Aldıktan sonra kişiler ilk bir ay boyunca steroid almayarak kendince bir döngü oluşturmaktadır.

Steroid kullanımında bu yöntemlerin yapılması oluşabilecek riskleri azaltmaz. Bu konuda yapılmış bir çalışma yoktur.

Steroid ve Tıbbi Alan

Steroid kullanımı yalnızca vücut geliştire ve spor için değil aynı zamanda tıbbi alanda tedaviler içinde kullanılabilmektedir. Örnek olarak kortikosteroid ilacı sayesinde astım hastası olan kişiler faydalanabiliyor. Astım hastalarının geçirdiği atak sırasında rahat bir şekilde nefes alabilmesi için bu ilaç yardımcı olmaktadır. Ayrıca eczaneler tarafından erkeklik hormonu nedeniyle bazı durumlar için reçete edilmektedir. Özellikle tıbbi alanda şu durumların tedavisi için kullanılabilmektedir.

 • Geç gelen ergenlik nedeniyle
 • Kanser
 • Üçüncü evre HIV enfeksiyonu veya AIDS enfeksiyonu
 • Herhangi bir nedenden ötürü oluşan kas kayıpları nedeniyle

Tıbbi alanda Steroid kullanılmaktadır. Özellikle Amerika’da birçok tedavi için reçete edilmektedir. Metilestosteron, nandrolon dekanoat gibi ilaçlar reçete edilen anabolik steroidlerdir.

Sporda Steroid

Günümüzde özellikle Steroid almak isteyen vücut geliştirme ile ilgilenen kişiler Steroid Fiyat Listesi araştırmalarını yapmaktadır. Genellikle insanlar spor alanında bu ürünü kullanmaktadır. Özellikle Amerika Birleşik Devletlerinde Steroid kullanımı gerektirici bir durum olmadıkça izin verilmemektedir. Steroidlerin tıbbi durum gerektirmediği sürece kullanılması yasaktır. Özellikle bu konuda bazı eyaletlere göre durumlar değişebilir. Sporda özellikle steroid kullanımının yasak olmasıyla birlikte bu alanda kontrolü olan bir süreç bulunmamaktadır. Özellikle satılan ilaçların kalitesi bu konuda oldukça önemlidir. Yasal kontrol olmaması nedeniyle kullanıcılar bu konuda tehlike içerisinde olabilir. Bu konuda kaliteli olan ilaçlar mevcut fakat detaylı bir araştırma sürecinden geçilmesi gerekmektedir. Steroidler, internet üzerinden veya gayri resmi satıcılar tarafından temin edilebilir. Bu konuda birçok resmi satıcı bulunur ve bu kişilerin aracılığıyla satın alınabilir. Bunun yanı sıra bazı eczacılar tarafından veya doktorlar tarafından temin edilebilir. Ayrıca Steroidler bazı zamanlarda sporcuların doping testlerinden başarılı bir şekilde geçebilmeleri için üretilmektedir. Bu şekilde yapıldığında steroidlerin kullanımı daha tehlikeli bir hal alabilir. Kullanıcıların bu duruma dikkat etmesi gerekebilir. Sporcular veya vücut geliştirme ile ilgilenen kişiler genellikle antrenörler tarafından veya internet siteleri üzerinden edinilen bilgilerle kullanım yapmaktadır. Bu kullanım sürecinde çoğunlukla deneme yanılma yöntemi kullanılmaktadır. Kişiler bunu kullanabiliyor fakat sonuç olarak tıbbi desteğe erişemedikleri için günümüzde tercih edilirken düşünülmesi gereken bir ilaçtır.

Steroid Kullanımının Yan Etkileri

Steroid kullanımının birçok olumuz etkisi bulunmaktadır. Özellikle olumsuz etkileri kişilerin yaşına ve cinsiyetine göre değişim göstermektedir. Etkilerin net bir şekilde görülebilmesi için kişilerin bu konuda ne oranda Steroid kullanımında olduğu önem taşımaktadır. Özellikle ne zamandır Steroid kullanımının olduğu yan etkilerini değiştirebilir. Anabolik steroidlerin bilinen yan etkileri şu şekildedir;

 • Sivilce veya akne oluşumu
 • Ödem oluşumu
 • İdrar yaparken güçlük çekme ve ağrı
 • Erkek memelerinin orantısız büyümesi (Jinekomasti)
 • Kırmızı kan hücresi sayısının artması
 • Vücut içerisinde yer alan iyi kolesterol oranının düşmesi ve kötü kolesterol oranının yükselmesine neden olabilir.
 • Kişilerde beklenmedik bir şekilde saç kaybı veya dökülmesi görülebilir.
 • Sperm sayısındaki azlık ve kalitesizlik, buna bağlı olarak kısırlık
 • Libidoda keskin değişimler

Steroid Fiyatları Eczane

Kişilerde bu yan etkiler görüldüğü zaman sıklıkla takip edilmelidir. İstenmeyen etkileri azaltmak ve günlük hayatı etkileyen etkileri azaltmak için bu konuda kan testleri yapılabilir. Bu tarz yan etkilerin yanı sıra kişiler bilinçsiz bir şekilde Steroid kullanımı yaparsa daha ciddi problemlerle karşı karşıya kalınabilir. Kişiler bilinçli kullanım için Steroid fiyat listesi araştırmalarını yaparak gereken karara vararak sporda steroid kullanabilir. Özellikle bilinçsiz kullanım sonucunda ortaya çıkabilecek riskler;

 • Kalple ilgili problemler
 • Ani ölümler ve miyokard enfarktüsü
 • Karaciğer problemleri
 • Tendon kopması
 • Kemik kaybının oluşması ve kemik erimesi hastalığı

Gibi riskleri bulunmaktadır. Steroid kullanımının bilinçli bir şekilde yapılabilmesi için kişilerin bu konuda iyi bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bilinçli kullanım ve temin etmek için Steroid fiyatları eczane işlemlerinde ufak bir araştırma ile steroid sahibi olabilirsiniz. Özellikle gençlerde kullanım sonucunda bodur büyüme gibi durumlar ortaya çıkabilir. Kadınlarda yan etkiler daha değişik seyreder. Özellikle kadınlarda sesin kalınlaşması gibi durumlar ve vücut kıllarında artış gibi yan etkiler görülebilir.